80 proc. Polaków jest za…

O „eksponowanie flagi Unii Europejskiej w przestrzeni Lublina” apeluje Michał Krawczyk, szef klubu radnych Krzysztofa Żuka. Wysłał w tej sprawie interpelację do prezydenta.


Michał Krawczyk przypomina, że w 2019 roku będziemy obchodzić nie tylko 450. rocznicę zawarcia unii lubelskiej, ale też 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
– Motywem przewodnim obchodów będą słowa Jana Pawła II „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” wypowiedziane w maju 2003 roku – przypomina radny i prosi prezydenta Krzysztofa Żuka o „należytą ekspozycji flagi UE, obok flagi Polski, podczas uroczystości miejskich oraz o wprowadzenie na stałe flagi UE do sali obrad Rady Miasta”.

Flaga UE miałaby też zawisnąć na jednym z masztów budynku ratusza. Krawczyk przekonuje, że „ponad 80 procent Polaków popiera członkostwo Polski w UE, wyrażając tym samym poparcie dla jednego z najważniejszych przedsięwzięć społeczno-politycznych dwudziestego wieku”. Prezydent ma kilka tygodni na odniesienie się do tych pomysłów. GR