85. edycja Klubu Odpowiedzialnego Biznesu za nami

Giełda Eventów w ubiegłą środę zorganizowała już 85. edycję Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. Pierwsze spotkanie w nowym, 2020 roku odbyło się w Centrum Konferencyjne Focus w Lublinie.


85. edycji KOB towarzyszył panel dyskusyjny „Rynek pracownika– wyzwania i możliwości” z udziałem ekspertów z naszego regionu. Panel poprowadziła Agnieszka Jakubczyk-Latała – doradca HR, a udział w nim wzięli: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie Grażyna Gwiazda, współwłaścicielka i wiceprezes Intensive Group Magdalena Wójtowicz, HR Manager Nałęczów Zdrój Katarzyna Kowalczyk i Ryszard Pietrzyk, prawnik, właściciel „Pietrzyk” Kancelaria Prawa Pracy i BHP.

Paneliści odpowiadali na szereg pytań, dotyczących m.in. jakie wyzwania stoją obecnie przed pracodawcą, który chce zatrudnić specjalistę z danej branży, jak realizować politykę zatrudnienia, by przyciągać do siebie kandydatów i utrzymywać motywację zatrudnionych pracowników. Ponadto wskazano narzędzia sprzyjające finansowaniu szkoleń i zatrudnienia pracowników przez przedsiębiorców w ramach projektów i działań realizowanych przez instytucje, w tym Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.

Giełda Eventów w gronie biznesowym Klubu przywitała dwie nowe firmy: Republika Mydła – producenta naturalnych kosmetyków oraz Sferę Oczu– salon optyczny w centrum Lublina.

Więcej o działalności Klubu Odpowiedzialnego Biznesu w Lublinie na www.klubodpowiedzialnegobiznesu.pl