9-latek świetnie boksuje!

Zaledwie 9-letni Mikołaj Rondoś wziął udział w turnieju „Boks przeciw uzależnieniom”, rozegranym w Kraśniku, w którym wystąpiło dwóch reprezentantów MKS Olimp Chełm – Kacper Frymus i Mikołaj Rondoś. Frymus do ringu ostatecznie jednak nie wszedł.

– Kacprowi po ostatnim sukcesie, gdy na mistrzostwach Polski młodzików zdobył srebrny medal, trudno znaleźć przeciwnika – mówi Józef Radziewicz, trener Olimpu. – W Kraśniku boksował za to nasz młody bardzo utalentowany zawodnik, Mikołaj Rondoś – dodaje. Mikołaj ma zaledwie 9 lat, a jak boksuje! Rondoś walczył w kat. adept 35 kg. Jego rywalem był zawodnik Paco Lublin Igor Łaboda, podopieczny Andrzeja Głąba, który wychował wielu medalistów mistrzostw Polski (prywatnie dziadek Igora).

– Obawialiśmy się tej walki jednak Mikołaj pokazał, że ma duży talent. Boksował doskonale. Trenerzy, działacze i kibice byli zaskoczeni, że tak młody zawodnik ma tak dobrą technikę bokserską. Mikołaj walkę wygrał zdecydowanie, ale pojedynki adeptów nie są punktowane, więc werdyktu nie ogłoszono – mówi Radziewicz. Gratulacje trenerowi Olimpu po walce złożył sam burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here