9 milionów na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy!

Dzięki determinacji poseł z Krasnegostawu Teresy Hałas, powiat krasnostawski otrzyma 9 mln zł na utworzenie przy szpitalu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego! Całodobową opiekę znajdzie tu nawet 40 pacjentów.

W połowie ubiegłego tygodnia zarząd powiatu krasnostawskiego ogłosił, że otrzyma 9mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na utworzenie przy SP ZOZ w Krasnymstawie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Ze strony internetowej powiatu możemy się dowiedzieć, że sukces nie byłby możliwy gdyby nie pomoc poseł Teresy Hałas.

„Dzięki zaangażowaniu i determinacji Pani Teresy Hałas – Posła Ziemi Krasnostawskiej – inwestycja, czyli utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, która jest bardzo potrzebna mieszkańcom powiatu krasnostawskiego będzie realizowana jak najszybciej. Zarząd Powiatu podejmie natychmiastowe działania w celu rozpoczęcia procedur związanych z tą inwestycją. Wielkie dzięki! Zarząd Powiatu” – czytamy na www.krasnystaw-powiat.pl
Poseł Hałas napisała na swoim facebooku, że pieniądze te nie trafiłyby do Krasnegostawu, gdyby nie „przychylność Pana Premiera Mateusza Morawieckiego”.

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy ma powstać w tzw. budynku starego szpitala. Ma dysponować 40 łóżkami. Czym są ZOL-e? To podmioty medyczne, które udzielają stacjonarnie i całodobowo usług medycznych obejmujących długoterminową opiekę medyczną oraz pielęgnację pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze powinny dysponować pomieszczeniami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, oferować rozwiązania dietetyczne zgodne z zapotrzebowaniem i stanem zdrowia podopiecznych, a także zapewniać produkty lecznicze oraz wyroby medyczne. Celem działalności ZOL jest przywrócenie pacjentowi możliwie jak największej sprawności fizycznej oraz psychicznej, co w przyszłości pozwoli mu na samodzielne funkcjonowanie w warunkach domowych. O potrzebie utworzenia podobnego zakładu mówiło się w Krasnymstawie od lat. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here