95-lecie Ruchu Izbica

Już za niecałe dwa tygodnie na stadionie sportowym w Izbicy odbędą się uroczyste obchody 95-lecia istnienia Ruchu. Imprezę zaplanowano na 17 lipca.

­­­Zarząd klubu zorganizuje w tym dniu wiele atrakcji dla fanów piłki nożnej w Izbicy. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 na stadionie w Izbicy. Na początku nastąpi uroczyste oddanie boiska po pracach modernizacyjnych przez wójta gminy Izbica Jerzego Lewczuka oraz nadanie stadionowi imienia Adama Suszka. Nowy patron został wybrany przez kibiców Ruchu w głosowaniu. Kolejnym punktem uroczystości będzie wręczenie przez wójta tytułów „Zasłużony dla Gminy Izbica”.

Zarząd klubu złożył wnioski o odznaczenie dla trzech osób i zostały one pozytywnie zaopiniowane przez radę gminy Izbica. Ponadto odbędzie się wręczenie odznaczeń związkowych oraz po raz pierwszy odznaczeń klubowych GKS Ruch Izbica. W części oficjalnej przewidziano wystąpienia przedstawicieli klubowych i zaproszonych gości. Ta część jubileuszu będzie okazją do wspomnień oraz podsumowania dotychczasowej działalności Ruchu. Najwierniejszych fanów klubu z Izbicy na pewno ucieszy fakt, że znów spotkają znajome twarze: piłkarzy, trenerów, działaczy, którzy na przestrzeni lat zapisali się na kartach jego historii.

Po części oficjalnej rozpocznie się piłkarskie święto – szesnasty turniej o puchar prezesa GKS Ruch Izbica. Na stadionie rozegrane zostaną cztery mecze. Wśród zaproszonych drużyn znalazły się: Powiślak Końskowola, Granit Bychawa oraz Stal Poniatowa. Zaplanowane zostało również spotkanie byłych zawodników Ruchu z ekipą KS Lublin, czyli byłych piłkarzy Lubelszczyzny, którzy grali w klubach całej Polski, a także reprezentacji Polski. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here