Gmina Łopiennik Górny zakończyła realizację zadania pod nazwą „Modernizacja infrastruktury oświetleniowej”. Dzięki inwestycji na terenie gminy będzie nie tylko jaśniej, ale i taniej.
Inwestycję, która kosztowała 274 tys. zł, zrealizowano w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”. – W ramach zadania zmodernizowaliśmy istniejące oświetlenie poprzez wymianę latarni ulicznych oraz oświetlenia przy szkole na technologię LED – mówi Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik.
– Ponadto dostosowano i zaprogramowano szafy sterownicze i wymieniono wszystkie oprawy oświetleniowe oraz część wysięgników. Trzeba zaznaczyć, że system jest w pełni programowalny i sterowany zdalnie oraz, co najważniejsze, energooszczędny – dodaje wójt.
W sumie nowe oświetlenie pojawiło się na 170 słupach. (kg)






















![Mam Talent u Czarniecczyków rozstrzygnięty [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/mam-talent-czarniecczycy-2026-10-80x60.jpg)





![Mam Talent u Czarniecczyków rozstrzygnięty [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/mam-talent-czarniecczycy-2026-10-324x400.jpg)

