A gdyby nie było myśliwych…

Myśliwi z KŁ nr 4 „Sokół” w Rejowcu informują o akcji „Dzieci rysują – A gdyby nie było myśliwych”. Uczestniczącym w akcji małym artystom przekazano paczki słodyczy.

Dane dotyczące redukcji liczebności dzików

Listopadowe dane dotyczące redukcji liczebności dzików na terenie okręgu chełmskiego są następujące: zaewidencjonowano 84 sztuki (odstrzelono 9, w tym odstrzałów sanitarnych – 75, padłych nie stwierdzono) podczas 6528 wyjść w celu polowania i odstrzału sanitarnego.

Łącznie od 1 kwietnia do 30 listopada br. koła zaewidencjonowały 532 dziki (w tym w ramach rocznego planu łowieckiego pozyskano 109, w ramach odstrzału sanitarnego – 388 oraz znaleziono 35 padłych sztuk). Zaewidencjonowano łącznie 39 699 polowań. (m)

Myśliwska paczka

Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie w ramach „Myśliwskiej paczki” 8 grudnia przekazał Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Marii Grzegorzewskiej w Chełmie 65-calowy telewizor.

Monitoring wilka

Chełmscy myśliwi uczestniczą w monitoringu wilka prowadzonego przez Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Dane udostępniło dotychczas 1714 obserwatorów. Zanotowane obserwacje wilków odnotowywane są na mapie kraju podzielonej na kwadraty. Obserwowany wzrost liczebności wilków staje się coraz bardziej konfliktogenny w wielu płaszczyznach gospodarki człowieka. Aktualna wiedza o liczebności tych drapieżników staje się więc coraz bardziej istotna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here