A może na wystawę…

Od 1 sierpnia Galeria „Za szybą” zaprasza na wystawę prac Teresy Pietras

Od 1 sierpnia Galeria „Za szybą” zaprasza na wystawę prac Teresy Pietras. T. Pietras malarstwa uczyła się u prof. Stefana Lisowskiego. Na co dzień jest opiekunem artystycznym w przedszkolu w Górze Kalwarii. Posługuje się techniką akwarelową, a inspiracje dla swoich prac czerpie z natury. Na swoim koncie ma udział w ponad stu wystawach w Polsce i za granicą, a także liczne wyróżnienia w konkursach. Została również odznaczoną Nagrodą Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Chróścikowskiego za akwarelę „Rajski Krzew”. Jej prace w Świdniku będzie można oglądać do 14 sierpnia.


Z kolei od 16 sierpnia, także w Galerii „Za szybą”, będziemy mogli obejrzeć wystawę malarstwa Anny Witek, od ponad 36 lat mieszkającej w Świdniku. Jak sama mówi, pisanie wierszy i rysowanie od zawsze były jej pasją, choć przyznaje, że wychodzące spod jej ręki obrazy od początku były trudne do zrozumienia, lecz dzięki wyróżniały się. Otrzymywała za nie wiele temu nagród i wyróżnień. Maluje plenery z terenu powiatu świdnickiego i miasta, a jej wiersze opublikowano w kilku ogólnopolskich tomikach.

Miejski Ośrodek Kultury w Świdnika zaprasza również na letnie potańcówki w muszli Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Odbywają się one w każdy wakacyjny czwartek do 6 września włącznie. Początek godz. 17. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here