Aby mogła nas usłyszeć…

Jej droga do świata dźwięków trwa od urodzenia. Jej rodzice się nie poddają i walczą o to, aby córka wreszcie usłyszała. To zmagania wymagające nie tylko mnóstwo siły i wiary, ale i pieniędzy. W pomoc rodzinie Lutomskich, która – na domiar złego – kilka tygodni temu uciekała w środku nocy z płonącego domu, zaangażowało się mnóstwo ludzi dobrego serca. Pomóc możesz też ty.

„Wstawaj, bierz dzieci, nie mamy czasu, pali się” – Jarosław Lutomski w ostatnim momencie zdołał wydostać się z żoną i trójką małych dzieci z mieszkania. Języki ognia syczały przeraźliwie z każdej strony. Błysk, huk, strzelające iskry i strach w ich oczach. Tej nocy 5-osobowa rodzina z Petryłowa (gmina Sawin) nie zapomni do końca życia.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o koszmarze, jakie przeżyli, gdy w środku nocy uciekali z płonącego domu. Małżeństwo z trojgiem dzieci w wieku 4, 7 i 8 lat straciło dobytek. Urzędnicy, pracownicy szkoły w Wólce Petryłowskiej i mieszkańcy gminy Sawin, zorganizowali zbiórkę. Udostępniono rodzinie mieszkanie, zebrano i przekazano najpotrzebniejsze rzeczy: ubrania, zabawki, pralkę, lodówkę, kanapę. Ale pożar to nie było największe nieszczęście, Lutomskich. Najcięższym doświadczeniem jest choroba starszej z córek, 7-letniej Nikoli, która urodziła się z wadą słuchu. Po wielu operacjach i długoletniej rehabilitacji dopiero zaczyna mówić. Dziewczynkę teraz czeka kolejna operacja i wszczepienie implantów.
– Razem z dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, wójtem gminy Sawin i innymi osobami, postanowiliśmy podjąć się szeroko zakrojonej akcji pod hasłem „POMÓŻMY NIKOLI” – mówi Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. – Zbieramy fundusze na operację, leczenie i rehabilitację dziewczynki. Bardzo chcemy, aby Nikola usłyszała.
Jednym z elementów akcji będzie koncert charytatywny, który 13 kwietnia o godz. 17.30 odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sawinie. Wystąpią Adrian Makar – zwycięzca VI edycji programu „Mam Talent”, Mariusz Matera – wokalista zespołu „Szalom Chełm”, Dariusz Tokarzewski – wokalista zespołu Vox, a także: Jarek Lackowski „Yaroo”, Marlena Stangryciuk, Lech Błazucki, Jarosław Buczek, Wiktoria Czugunowa i Marcelina Sobczuk.
– Wejściówki to „dobre serce” wrzucone do puszki – mówi Lackowski. Dodaje, że podczas koncertu odbędą się również aukcje, konkursy i kiermasze ciast.
Osoby zdecydowane pomóc Nikoli mogą też dokonywać wpłat na rachunek bankowy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”, nr: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem „DLA NIKOLI”. (mg, mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here