Aby w szpitalu tlenu nie zabrakło

Teren wokół krasnostawskiego szpitala jest rozkopany niemal z każdej strony. Trwa wymiana nawierzchni, a lada dzień zostanie zamontowany specjalny zbiornik na tlen. – W czasach walki z pandemią Covid-19 inwestycja jest potrzebna – mówi Andrzej Leńczuk, starosta powiatu krasnostawskiego.

Gdy przybyło zachorowań na koronawirusa i pacjentów, w wielu szpitalach tlen był na wagę złota. Tak też było w krasnostawskiej lecznicy. – Mieliśmy sytuacje, zwłaszcza w szczycie zachorowań na Covid-19, kiedy u nas brakowało tlenu, ale też były dni, kiedy inne szpitale go nie miały i brały od nas – mówi Andrzej Leńczuk, starosta powiatu krasnostawskiego.
Żeby już nigdy więcej go nie zabrakło, dyrekcja szpitala w Krasnymstawie postanowiła postawić ustawić na zewnątrz specjalny zbiornik na tlen.

– Do tego potrzebna była wymiana nawierzchni, bo dotychczasowa nie nadawała się, by jeździły po niej ciężkie samochody. Obecnie trwa układanie kostki, a lada dzień zostanie zamontowany duży zbiornik. Dzięki temu tlen, który służy do leczenia pacjentów chorych na koronawirusa, zawsze będzie pod ręką – tłumaczy starosta Leńczuk.

Inwestycja przy krasnostawskim szpitalu ma pochłonąć około 250 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu lecznicy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here