Ach, co to będzie za bal w Lipinkach…

Mieszkańcy gminy Żmudź już plotkują, jacy znamienici goście odwiedzą Lipinki z okazji ślubu Marka Pieńkowskiego. Przyjęcie ma się odbyć w rezydencji naukowca i biznesmena już w najbliższą sobotę.

Marek Maria Pieńkowski to znany i ceniony w świecie profesor medycyny, naukowiec i przedsiębiorca. Na stałe mieszka w Knoxville w USA. Prowadzi kilka klinik medycznych specjalizujących się m.in. w leczeniu chorób alergicznych. To dzięki niemu partnerskim miastem Chełma jest właśnie Knoxville a ambasadorem USA w Polsce był Victor Ashe, burmistrz Knoxville, prywatnie bardzo bliski przyjaciel Pieńkowskiego.
M. M. Pieńkowski bardzo silnie związany jest z Polską i naszym regionem. Na terenie gminy Żmudź i Dorohusk ma potężne gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 5 tysięcy hektarów z okazałą siedzibą w Lipinkach. Rezydencja w stylu polskiego dworu to główna siedziba gospodarstwa Pieńków, miejsce imprez kulturalnych i wystaw prac artystycznych a także dom, do którego z USA przylatuje właściciel z rodziną i do którego zaprasza przyjaciół, m.in. wspomnianego ambasadora USA. To właśnie rezydencja Pieńków ma być tłem całej uroczystości. Co ciekawe, ślubu biznesmenowi i jego wybrance udzielić ma wójt Żmudzi, Edyta Niezgoda. A wśród zaproszonych gości są też wójtowie Dorohuska Wojciech Sawa i Kamienia Roman Kandziora. Na terenie tych gmin Pieńkowski ma swoje ziemie.
Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się, jacy znamienici goście odwiedzą jeszcze Lipinki w najbliższą sobotę – z okazji trzeciego już wesela doktora. (reb)