Adampol się cieszy – Ogród Zabaw jednak powstanie

Ogród Zabaw powstanie przy ulicy Wrzosowej

Mieszkańcy osiedla Adampol prawdopodobnie jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się z nowego „Ogrodu Zabaw”, który powstanie przy ul. Wrzosowej. Po dwóch nieudanych przetargach ratusz zdecydował się znaleźć wykonawcę inwestycji w tzw. trybie „z wolnej ręki”.


Na takie miejsce niecierpliwie czekają dzieci i rodzice z całego osiedla. Ogród Zabaw ma powstać na 7-arowej działce. Miasto chce, żeby służył on dzieciom nie tylko do zabaw, ale i nauki. Oprócz typowych atrakcji tj. drabinek, huśtawek, elementów do wspinaczki, znajdą się tam: drewniany domek z kładką, ścieżka bosych stóp z 3 rodzajami nawierzchni, ruchome tablice ze zdjęciami leśnej fauny i flory, wykonany z naturalnych materiałów domek dla owadów, tunel oraz kładki z drewnianych bali pomagających w ćwiczeniu utrzymania równowagi. Pojawią się też rośliny, oświetlenie i ławki.

Ratusz zaplanował, że inwestycja powstanie w formule „projektuj i buduj”, czyli wybrany wykonawca przygotuje dokumentację projektową i ją zrealizuje w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy. Do dwóch ogłoszonych przez miasto przetargów, w maju i czerwcu mających wywołać wykonawcę przedsięwzięcia jednak nikt się nie zgłosił. Magistrat postanowił jednak mimo to zrealizować daną mieszkańcom Adampola obietnicę i udzielić zamówienia z wolnej ręki. Negocjacje podjęte ze znaną w branży firmą Garden Concept Architekci Krajobrazu z Lublina zakończyły się sukcesem.

– Podpisaliśmy już umowę na realizację i wykonawca niedługo zacznie prace – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. – Inwestycja będzie kosztować ok. 150 tys. zł, czyli tak jak od początku zakładaliśmy.

Czy zostanie zrealizowana, tak jak pierwotnie planowano – w ciągu pięciu miesięcy, czyli jeszcze w tym roku? – Szczegółowy harmonogram realizacji przedstawimy niebawem – odpowiada Dmowski. JN