Adepci biznesu z Jagiełły

Drużyny z krasnostawskiego I LO im. Władysława Jagiełły, zwyciężyły w konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”.

Uczniowskie zespoły I LO w Krasnymstawie rywalizowały w konkursie pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy 2AG, założyciele młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa „ECO Gadżet”: Mateusz Kowalski, Michał Łukaszuk i Mikołaj Buk.

Młodzi przedsiębiorcy z „Jagiełły” zdobyli serca jury przedstawiając projekt firmy zajmującej się nowatorskim recyklingiem plastiku. Wysoko oceniony pomysł wykorzystania starych, zużytych części samochodowych jako elementów dekoracji lamp, autorstwa Agnieszki Pezdy, uczennicy 2BG uplasował się na drugim miejscu. Trzecie zajęła natomiast spółka „Smart Mind” złożona z dwóch uczniów klasy 2AG, Jakuba Cieliszaka i Mateusza Sawy z pomysłem platformy do prowadzenia korepetycji.

Wyróżnieni w etapie wojewódzkim uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne, a zwycięski zespół „ECO Gadżet” będzie teraz walczył w finale ogólnopolskim. Opiekunem merytorycznym wszystkich drużyn z I LO biorących udział w konkursie, jest nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

– Celem konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” jest popularyzowanie wśród młodzieży pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, natomiast założeniem jest sporządzenie przez uczestników konkursu planu na własny biznes – mówi Sylwia Wilkołazka. Konkurs organizowany jest przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone z nim Banki Spółdzielcze. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here