Agnieszka Kruk na straży miejskich finansów

Jeszcze do niedawna pracowali razem. Ich zawodowe drogi rozeszły się w ciągu kilku dni. Agnieszka Kruk została miejskim skarbnikiem, Zdzisław Szwed natomiast zasiada w zarządzie województwa lubelskiego.

Za miejskie finanse odpowiada już nowy skarbnik. Została nim Agnieszka Kruk, dotychczasowa główna księgowa w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych.

Po dwunastu latach pracy w ubiegły piątek 30 listopada br. ze stanowiskiem skarbnika miasta pożegnała się Barbara Rozwałka, wieloletni pracownik chełmskiego magistratu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Wydziału Budżetu. Rozwałkę, zgodnie z procedurą, na wniosek prezydenta Jakuba Banaszka, odwołała rada miasta. Ale nie jednogłośnie. Przeciwko odwołaniu głosowali Agata Fisz i Stanisław Mościcki z Postaw na Chełm. Nic dziwnego, skoro Barbara Rozwałka przez trzy kadencje należała do najbliższych współpracowników byłej już prezydent Chełma. Ponadto pięciu radnych z Postaw na Chełm wstrzymało się od głosu. Pozostali członkowie rady poparli wniosek Jakuba Banaszka.

Na stanowisko skarbnika rada miasta jednogłośnie powołała Agnieszkę Kruk, dotychczasową główną księgową w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych. Można się jedynie domyślać, że jej kandydaturę prezydentowi Banaszkowi rekomendował Zdzisław Szwed, do niedawna dyrektor LZOPG, który przez ostatnie lata współpracował z Agnieszką Kruk. Zresztą Szwed przyszedł na piątkową sesję i uczestniczył w niej do momentu powołania A. Kruk na skarbnika.

Jakub Banaszek argumentował, że zmiana na stanowisku skarbnika miasta jest rzeczą naturalną. – Jako nowy prezydent biorę pełną odpowiedzialność za finanse miasta i chcę pracować z osobami, do których mam zaufanie. Za kilka miesięcy będziecie mnie państwo rozliczać z moich działań. Chciałbym podziękować pani Rozwałce za pracę na rzecz miasta – stwierdził prezydent.

Agnieszka Kruk ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Zanim została zatrudniona w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych, pracowała w dużych korporacjach w innych miastach w kraju. – Ma niesamowite kompetencje w kwestii finansów – komplementował nową skarbnik prezydent Banaszek.

Barbara Rozwałka już wcześniej zapowiadała, że zamierza przejść na emeryturę. (s)