Agresor z tico

Zajechał drogę innemu kierowcy, zmuszając go do zatrzymania, nie miał prawa jazdy, a w dodatku zanim usiadł za kierownicą, pił alkohol – to lista przewinień 27-latka z powiatu łęczyńskiego zatrzymanego do kontroli przez świdnicką drogówkę.


W niedzielę (10 września) około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku otrzymali zgłoszenie, że w Dorohuczy pojazdem tico porusza się mężczyzna, który zajechał drogę kierowcy nissana zmuszając go do wykonania gwałtownego manewru i zjechania na pobocze. Opisywany przez zgłaszającego pojazd policjanci zatrzymali w Piaskach Górnych. Okazało się, że kierownicą tico siedział 27-latek, mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Alkomat wskazał, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Nie miał za to uprawnień do kierowania pojazdami.
W dodatku, podczas kontroli drogowej, zachowywał się agresywnie w stosunku do kierowcy nissana, a swoją złość rozładował kopiąc drzwi jego auta. Kierowca tico został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony, ale odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności. (w)