Agresywni sąsiedzi trafili za kratki

Kryminalni ustalili sprawców rozboju, dokonanego przez dwóch chuliganów na sąsiedzie z bloku.


Do zdarzenia doszło w grudniu przy ulicy Lwowskiej. Do spacerującego z psem 48-latka doskoczyło dwóch znanych mu z widzenia sąsiadów.

– Sprawcy wykorzystali fakt, iż pokrzywdzony był pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn w zdecydowany sposób zaatakował mieszkańca Lublina, kilkakrotnie uderzając go w twarz. Gdy uderzenia zamroczyły 48-latka, sprawca przeszukał mu saszetkę, z której ukradł pieniądze w kwocie 550 złotych. Drugi ze sprawców wykorzystał okazję i ukradł pokrzywdzonemu psa, bo ten podobał się już wcześniej jego córce – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nad sprawą pracowali kryminalni z II Komisariatu Policji w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili dane sprawców. Pierwszy z nich został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. 33-latek usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej i trafił do tymczasowego aresztu. Pies został odzyskany i trafił do właściciela.

Z kolei 44-letni sprawca rozboju został zatrzymany na początku ubiegłego tygodnia. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. – Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. W recydywie może zostać dodatkowo zaostrzona – dodaje Gołębiowski. (l)