Agromistrzowie

Siedemnastu sołtysów, trzech rolników i dwa koła gospodyń wiejskich to reprezentacja gminy Krasnystaw w ogólnopolskim plebiscycie „Mistrzowie Agro 2020”. Kandydaci czekają na głosy czytelników i internautów do najbliższej środy, a jeśli otrzymają ich wsparcie, mają szanse na tytuły nawet na szczeblu krajowym.

Plebiscyt organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” odbywa się w trzech etapach. W pierwszym tytuły „Sołtysów Roku” i „KGW Roku” zostaną przyznane osobno w każdym powiecie województwa lubelskiego. „Rolnik Roku” zostanie wybrany w czterech regionach, złożonych z kilku powiatów.

Z gminy Krasnystaw o tytuł „Sołtysa Roku” walczą: Agnieszka Czarnecka ze Stężycy Nadwieprzańskiej, Jakub Kalman z Widniówki, Jerzy Domański z Zażółkwi, Zbigniew Chwała z Niemienic, Tadeusz Ćwirta z Osiedla Cukrowni, Stanisław Bereza z Krupca, Sławomir Dobosz z Latyczowa, Seweryn Okólski – sołtys Sołectwa Kasjan, Mirosław Waręcki z Siennicy Nadolnej, Marzena Kwiecień z Zakręcia, Krzysztof Pędziński z Krupego, Iwona Wyrzykowska z Józefowa, Ewa Mazurek z Ostrowa Krupskiego, Dorota Kazimierczuk z Małochwieja Dużego, Dariusz Wędzina ze Stężycy Łęczyńskiej, Bożena Sobczuk z Wincentowa i Anna Szymańska z Małochwieja Małego. W kategorii „Rolnik Roku” startują: Dorota i Jerzy Moniowie z Krupego oraz Krystyna Zając z Zastawia-Kolonii i Krzysztof Zwierz z tej samej miejscowości. Listę przedstawicieli gminy Krasnystaw w plebiscycie dopełniają kandydujące do tytułu „KGW Roku” Koła z Widniówki i Jaślikowa. Więcej informacji na stronie gminy Krasnystaw. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here