Agros wycofał się z okręgówki

Zarząd Agrosu Suchawa podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów w chełmskiej ligi okręgowej i dołączeniu w sezonie 2022/23 do rywalizacji w „A” klasie.


W zakończonym tydzień temu sezonie chełmskiej okręgówki Agros Suchawa zajął dziesiąte miejsce. Podopieczni Jacka Płoszaja, jako jedyni obok Unii Rejowiec, potrafili pokonać w lidze jej zwycięzcę Bug Hanna. Zanotowali też kilka wpadek, jak 1:7 z Ruchem Izbica, 0:6 z Unią Rejowiec, czy 0:5 z Frassati Fajsławice.

Tuż po zakończeniu sezonu okazało się, że z drużyną żegna się większość jej najważniejszych zawodników: Grzegorz Piotrowski, Wojtek Lejko, Emil Mikulski, Kacper Węgliński, którzy postanowili przejść do odradzającej się Eko Różanki, Maciej Danielczuk (wyjazd do pracy za granicą, a po powrocie chęć gry w Eko Różanka), Paweł Kruk (niewyleczona kontuzja), Kacper Staszewski (szkolenie w Straży Pożarnej), Mateusz Boczuliński (wyjazd na studia), Daniel Hrycak (szuka nowego klubu), Rajmund Tomaszewski (kontuzja), Siergiej Tymoszczuk (wyjazd za pracą).

W takiej sytuacji zarząd Agrosu postanowił, że od sezonu 2022/2023 wycofuje się z ligi okręgowej i nowy sezon rozpocznie od „A” klasy. – Zarząd postanowił również wycofać drużynę juniorów, którzy w przyszłym sezonie dołączą do pozostałych zawodników z pierwszej drużyny i razem będą tworzyć kadrę w „A” klasie – czytamy na stronie klubu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here