Akacjowa wypięknieje w całości

Za kilka miesięcy cały chodnik przy Akacjowej 22 zostanie wyłożony kostką

Burmistrz Waldemar Jakson przychylił się do interpelacji radnego Marcina Magiera i w tym roku miasto wyremontuje chodniki przy ul. Akacjowej 22, które zostały pominięte podczas ubiegłorocznej przebudowy ulicy. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia.


Ulicę Akacjową miasto przejęło przed kilkoma laty od Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. Droga i biegnące przy niej chodniki były w fatalnym stanie i mieszkańcy od dawna dopominali się o ich remonty. W 2017 roku skierowali w tej sprawie petycję do ratusza, pod którą podpisało się kilkaset osób. Ratusz wysłuchał głosu obywateli i w ubiegłym roku ulica Akacjowa została przebudowana. Prace objęły ponad 400-metrowy odcinek ulicy, na którym połamane trylinki zastąpił asfalt, a pokrzywione płytki chodnikowe – kostka brukowa.

Miasto wydało na remont niemal 1 mln złotych, ale nie uszczęśliwiło to wszystkich mieszkańców Akacjowej. Przy blokach nr 17, 18 i 22 chodniki nie zostały wyremontowane. Jak wyjaśniał ratusz, ten fragment ulicy i przylegające do niej ciągi piesze wciąż należą do Spółdzielni Mieszkaniowej i dlatego miasto nie może ich wyremontować. Z kolei spółdzielnia tłumaczyła, że nie jest w stanie sfinansować takiej inwestycji i musieliby się na nią złożyć sami mieszkańcy.

Po interwencjach oburzonych spółdzielców miasto zapowiedziało, że spróbuje znaleźć rozwiązanie problemu. Starania mieszkańców Akacjowej 22 wsparł nowy świdnicki radny Marcin Magier (KWW Waldemara Jaksona). W grudniu ub.r. wystąpił do burmistrza z interpelacją o wyremontowanie 30-metrowego odcinka chodnika przy ich bloku. Zadanie zostało uwzględnione w budżecie miasta na 2019 rok. Inwestycja, na którą ratusz zaplanował 14 tys. zł, ma zostać wykonana w lecie.

– Cieszę się, że sprawa znalazła swoje pozytywne zakończenie – mówi z satysfakcją Marcin Magier (28 lat), dla którego jest to pierwsza kadencja w radzie i pierwsza skuteczna interwencja w imieniu mieszkańców. – Jestem otwarty na wszelkie sygnały mieszkańców i deklaruję gotowość do pomocy w rozwiązywaniu kolejnych ludzkich problemów – zapowiada najmłodszy świdnicki rajca.

Joanna Niećko