Akademia Młodego Naukowca

Ile słodyczy jest w cytrynie? Jak wygląda mikroświat kryształów? Czy warto pić coca-colę? Jakie tajemnice kryją się w kodzie DNA? Odpowiedzi na między innymi takie pytania poznają uczestnicy zajęć wyjątkowej Akademii. Wyjątkowej, bo wiek najstarszych „studentów” nie przekracza tu dziewięciu lat, a najmłodsi ciągle chodzą do przedszkola.

Na zajęcia Akademii Młodego Naukowca – uczniów chełmskich szkół podstawowych oraz przedszkolaków – zaprasza od października Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Zajęcia prowadzą wykładowcy z Uniwersytetu Dziecięcego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe pojęcia chemiczne, fizyczne i przyrodnicze, poznają otaczający świat, rozwijają myślenie analityczne i umiejętność dedukcji, wyrabiają sprawności manualne oraz nawyki poprawnego i bezpiecznego zachowania w laboratorium. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, podczas których dzieci samodzielnie wykonują doświadczenia. Uczestnicy warsztatów – tak jak studenci dorosłych uniwersytetów – dostają indeksy i zbierają zaliczenia, a na zakończenie roku otrzymują dyplomy.

W tym roku akademickim przed małymi studentami jeszcze m.in. zajęcia o promieniotwórczości „Ty też możesz zostać Skłodowską”, warsztaty podczas których dzieci samodzielnie zrobią perfumy dla mam oraz warsztaty z kryminalistyki. (opr. mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here