Akademickie Radio Centrum z debiutanckim krążkiem!

Tego wyjątkowego krążka nie można kupić. Można go zdobyć, biorąc udział w konkursach organizowanych na antenie Akademickiego Radia Centrum oraz w mediach społecznościowych Chatki Żaka

Akademickie Radio Centrum wydało swoją pierwszą płytę! „Rockowa Scena Radia Centrum” to zbiór ośmiu utworów nagranych przy okazji występów, odbywających się od 2018 do 2020 roku w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.


– Nasz projekt ma na celu budowanie przestrzeni dla młodych i zdolnych artystów, którzy zaskakują swoją dojrzałością – mówi Tomasz Kowalewicz, szef redakcji muzycznej Akademickiego Radia Centrum i pomysłodawca wydania płyty, będącej zapisem emocji przeżywanych od przeszło dwóch lat na Rockowej Scenie Radia Centrum. – Chcemy, byście poczuli tę niezwykłą atmosferę towarzyszącą wszystkim dotychczasowym koncertom – dodaje.

Premiera płyty miała miejsce 23 kwietnia. Na krążku można usłyszeć osiem utworów m.in. takich wykonawców jak Phedora czy Moriah Woods.

– Chatka Żaka od zawsze jest miejscem, w którym mogli rozwijać się nie tylko muzycy, ale również artyści z innych dziedzin kultury. Mamy nadzieję, że inicjatywy takie jak „Rockowa Scena Radia Centrum” pomogą młodym zespołom zaistnieć zarówno na lubelskiej, jak i ogólnopolskiej, czy międzynarodowej scenie muzycznej – dodaje Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka. bs

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here