Akademickie sukcesy w zapasach

W Warszawie rozegrane zostały akademickie mistrzostwa Polski w zapasach w trzech stylach (klasyczny i wolny oraz zapasy kobiet). Podczas imprezy reprezentanci CementuGryf Chełm sześć medali.


Z kompletem zwycięstw i złotymi medalami w swoich kategoriach wagowych do Chełma wrócili: Maria Świeczak (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Olha Padoshyk i Anna Urbanowicz (obie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie). Na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem stanęła Patrycja Dudek (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie) i Anastasiia Padoshyk (PWSZ Chełm). Z brązowym medalem akademickie mistrzostwa ukończył student Collegium Humanum-Szkoły Menadżerskiej w Warszawie Marcin Hałaj.

Na piątym miejscu w kraju sklasyfikowany został Michał Czwalinski (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie). W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął drugie miejsce na podium za silną drużyną AZS AWF Warszawa, a przed RCSZ Olimpijczyk Radom. Trenerami medalistek i medalistów są: Dariusz Kucharski, Igor Lobas i Dariusz Jabłoński. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here