Akcja-kastracja

Świdnicki ratusz przypomina, że w mieście rusza akcja bezpłatnej sterylizacji i kastracji psów i kotów. Akcja skierowana jest do właścicieli czworonogów mieszkających na terenie Świdnika.


W sierpniu 2017 roku świdniccy radni jednogłośnie przegłosowali zmiany w programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Jednym z istotniejszych z wprowadzonych zapisów był plan kastracji i sterylizacji kotów. Kosztem 10 tys. zł udało się przeprowadzić ponad sto takich zabiegów. W tym roku miasto zaplanowało na ten cel 25 tys. zł, co pozwoli na wykastrować/wysterylizować około 200 zwierząt, w tym także psów.

Urząd Miasta wyłonił już lecznice weterynaryjne, które będą świadczyć te usługi. Świdnik podzielono na dwie części: wschód i zachód, z granicą na ul. Wyszyńskiego. Właściciele czworonogów ze wschodniej części miasta mogą się zgłaszać do gabinetu „pchełka”, przy ul. Słowackiego 8a, z zachodniej – do gabinetu VET Centrum przy ul. Wojska Polskiego 33.

Jednak, zanim udamy się do gabinetu weterynarza, najpierw powinniśmy odwiedzić urząd miasta (pok. 112), by przedstawić dokument potwierdzający posiadanie zwierzęcia (np. książeczkę zdrowia lub umowę adopcyjną). (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here