Akordeoniści w KDK

16 października o godz. 18:00 w KDK odbędzie się ósmy przegląd akordeonistów „Na akord”. Przed krasnostawską publicznością zaprezentują się wirtuozi akordeonu, odnoszący sukcesy na całym świecie: Yegor Zabelov z Białorusi i Dawid Siwiecki.

Yegor Zabelov to jeden z najbardziej oryginalnych akordeonistów w Europie Wschodniej, kompozytor, autor muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Muzykę Zabelova można opisać jako eksperymentalną mieszankę dźwięków akordeonu, awangardy, jazzu i neoklasyki. Po występach w Europie m.in. w duecie Gurzuf, Yegor skupił się na karierze solowej. Jego debiutancki album zatytułowany „NITI” ukazał się w marcu 2020 r.

Dawid Siwiecki to 14-letni akordeonista pochodzący z Krzywego koło Dynowa. Jego największym sukcesem jest ubiegłoroczne zwycięstwo w pierwszej międzynarodowej edycji programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”. W konkursie wystąpili utalentowani muzycy z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Serbii. W finale odbywającym się w Budapeszcie Dawid zachwycił jurorów w tym samego Placido Domingo. Wstęp na koncert jest wolny. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here