Aktywne, jak kobiety z Fajsławic

W niedzielne popołudnie, 29 września, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się pierwszy wojewódzki konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. W imprezie wzięły udział panie z gminy Fajsławice.

Wśród 50 obecnych kół gospodyń wiejskich z całego województwa lubelskiego znalazły się również panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, które rywalizowały w trzech konkursach. – Była to wspaniała okazja do zaprezentowania starych przepisów kulinarnych i sztuki ludowej związanych z naszą lokalną tradycją. W konkursie „Ręką Czarowane” – na najpiękniejsze rękodzieło w kategorii ozdoba stołu panie zaprezentowały piękny obrus wykonany na szydełku przez Bożenę Kucharczyk.

W konkursie „Skarbczyk Kulinarny” nasze stowarzyszenie przystąpiło do wszystkich trzech kategorii: Sekret kulinarny w potrawie tradycyjnej – kapusta ze śmietaną i grochem, Sekret kulinarny w cieście tradycyjnym – Amoniaczki babci Helci oraz Sekret kulinarny w przetworach – Pomidorki w galarecie.

Natomiast w konkursie „Sztuka Ludowa”, w kategorii występ artystyczny swój talent zaprezentowały Helena Jurek i Teresa Sagan – opowiada Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here