Aktywny weekend biegaczy z Izbicy

Trzy imprezy, cztery dystanse, sześciu zawodników – poprzedni weekend (25/26 lutego) był dla reprezentantów Sekcji Biegowej Ruchu Izbica bardzo aktywny.

W 43. Półmaratonie Wiązowskim i towarzyszącym mu biegu na 5 km wystartowało trzech zawodników Ruchu. Grzegorz Rycyk półmaraton pokonał w 1:27,09 zajmując 176. miejsce w stawce niemalże 2000 biegaczy. Na 5 km Ireneusz Golec był 71 (17,35 zajął) , a Krzysztof Cichosz 126. (18,51).

Inni reprezentanci Ruchu rywalizowali w typowo górskim biegu – Gorce Ultra Trail, na trasie 42 km. Piotr Czemerys pokonał dystans w 6:21,25 (27 miejsce), a Paweł Dudek w 7:28,58 (54).

Paweł Zieliński walczył z kolei na trasie Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Dystans 50 km pokonał w 6:51,43 i w stawce ok. 400 zawodników uplasował się na 123. miejscu. (kg)