Alfa Romeo – teraz 5 lat gwarancji

Marka Alfa Romeo wprowadza na wszystkie nowe samochody 5-letnią Przedłużoną Gwarancję Maximum Care z limitem przebiegu do 200 tys. km. To nie tylko efekt polepszającej się jakości, ale też próba zerwania z krzywdzącym stereotypem, jakim „cieszy się” marka wśród wielu polskich kierowców.

5-letnia gwarancja Maximum Care obejmuje 2-letnią gwarancję fabryczną oraz rozszerzoną 3-letnią ochronę serwisową na usterki elektryczne i mechaniczne. Ogromną zaletą oferowanej usługi jest fakt, że gwarantem w całym, 5-letnim okresie pozostaje FCA Poland, zamiast zewnętrznego ubezpieczyciela pokrywającego koszty napraw.

Rozwiązanie to w połączeniu z bardzo szerokim zakresem gwarancji daje klientowi poczucie większej pewności i bezpieczeństwa. Powodem, dla którego marka zdecydowała się na ten ruch, jest chęć podkreślenia wysiłku włożonego przez koncern w ostatnich latach w procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i obsługą samochodów Alfa Romeo.

Ich jakość została już wielokrotnie potwierdzona w rankingach oraz przez samych użytkowników. Fakt, że producent decyduje się na tak długi okres gwarancyjny z limitem przebiegu aż do 200 tys. km, świadczy o zdecydowaniu i pewności marki w zakresie jakości oferowanych produktów.

Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce, wskazał również na inny pozytywny fakt, który wynika z wprowadzenia przez markę z Mediolanu wydłużonej gwarancji: – Poza oczywistą poprawą oferty dla naszych klientów, jaką daje nam 5-letnia gwarancja, nie bez znaczenia jest również aspekt postrzegania i wyceny samochodów Alfa Romeo przez ekspertów rynku aut używanych.

Dzięki 5-letniej gwarancji, klienci kupujący dziś modele Alfa Romeo będą mogli sprzedać je za klika lat za wyższą cenę, a osoby decydujące się na wynajem długoterminowy zapłacą niższe miesięczne raty – zapewni to poprawa tzw. wartości rezydualnej, czyli realnej wartości samochodu używanego, która dzięki wydłużonej gwarancji producenta wzrośnie, a w konsekwencji utrata wartości Alfy Romeo będzie znacząco niższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here