Andrzejki z Halamą

Andrzejkowe wydarzenie w którym wystąpi znany i lubiany Grzegorz Halama, proponuje Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz. Wydarzenie typu stand-up odbędzie się 30 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15). Zabawę będzie można kontynuować na bankiecie.


„Ja wiedziałem że tak będzie…” – któż nie pamięta tej frazy? Charakterystyczny język oraz mimika stanowią o wizerunku Grzegorza Halamy. Ten mistrz kabaretu odwiedzi Lublin z programem „Długo i Szczęśliwie, czyli Intymne Życie Grubasa”. To niebanalne, inteligentne widowisko na temat antykultury jedzenia i polskiego zwyczaju ucztowania. To scenki dotykające reżimu odchudzania się oraz naszej obyczajowości w sferze otyłości.

Halama od 25 lat pielęgnuje wypracowany przez siebie oryginalny nurt satyry skierowanej na siebie, z charakterystycznym poczuciem humoru.

„Intymne Życie Grubasa” to garść osobistych przeżyć opartych na próbach zrzucenia nadwagi i perypetii towarzyskich. Usłyszymy o takich przyczynach utycia, jak np. wyżeranie urodzinowych słodyczy. Poznamy trud życia „grubasa”: w domu, w pracy, a zwłaszcza w fitness-clubie.

Program Grzegorza Halamy jest pozbawiony wulgaryzmów, skupia się raczej na bystrych obserwacjach życia codziennego. Potrafi je podać szczerze, autentycznie w formie skeczów i dowcipnych monologów.

Autor nie skupia się tylko na sobie, opowie też np. w jak to wyrafinowany sposób upiększają się kobiety. Przypomni, jak prawić im komplementy oraz jaką wiedzę czerpiemy z bajek na temat relacji kobieta – mężczyzna. Poznamy wreszcie rozterki człowieka uwikłanego w kredyt we frankach szwajcarskich, którego Grzegorz Halama jest posiadaczem.

Występ będzie rejestrowany na DVD celem wydania na płycie i emisji przez Lubelska.tv.

– Po występie zapraszamy na bankiet w formie szwedzkiego stołu, z muzyką na żywo – mówi Krzysztof Kutarski, główny organizator wydarzenia z agencji ArtBiz. – Dania gorące, przekąski oraz napoje umilą spędzenie tego wieczoru już po koncercie. Zapewniamy również kieliszek wina do wyboru. Jest możliwość przyniesienia własnych napojów, po uzgodnieniu. Służy temu telefon: 572 229 519 lub e-mail: artbiz@artbiz.eu.

– Niestety, nie będzie można dokupić wstępu na bankiet bezpośrednio przed imprezą. Chętnie poinformuje o szczegółach wydarzenia – zaznacza organizator.

Ceny biletów: od 30 do 55 zł (sam spektakl, bilet normalny) oraz od 130 do 155 zł (spektakl + bankiet), gdzie obowiązuje cena ulgowa, choć w sumie wyższa. Bilety są dostępne na platformach: kupbilecik.pl i panbilet.pl, a także – na godzinę przed rozpoczęciem – w kasie Centrum UP. Początek wieczoru z Grzegorzem Halamą o godz. 19.

Marek Rybołowicz