Angielski Jagiełło

W I LO w Krasnymstawie zorganizowano dzień kultury krajów anglojęzycznych. Imprezę przygotowali uczniowie klasy II b wraz z nauczycielkami Magdaleną Sadowską i Moniką Kwiecień.

W ramach imprezy przeprowadzono:
– konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym rywalizowały trzy dwuosobowe drużyny z klas pierwszych (zwyciężyły uczennice klasy I b Karolina Gontarz oraz Agata Białek),
– konkurs na najlepszą scenkę charakterystyczną dla wybranego kraju anglojęzycznego (najwyżej nagrodzone zostały dziewczyny z klasy I c – Karolina Brześcińska, Izabella Ciechańska i Małgorzata Mołczan),
– prezentację wcześniej przygotowanej potrawy, typowej dla kuchni krajów anglojęzycznych (w tej konkurencji wygrały Paulina Puchala oraz Klaudia Wojnarowska z I c).
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najciekawszy plakat. Zwyciężyła uczennica klasy I c – Karolina Koterwas. Kolejnym etapem imprezy był konkurs na najlepsze przebranie charakterystyczne dla wybranego kraju anglojęzycznego. Tu zwyciężyły: Izabella Ciechańska i Przemysław Mrowiński z I c. Ostatnią konkurencją był konkurs karaoke (zwyciężyli Monika Piotrowska i Kacper Pastuszak z I a). W zabawie wzięła też udział publiczność. Na ekranie pokazywane były slajdy, przedstawiające znane miejsca i postaci związane z krajami anglojęzycznymi. Chętni proszeni byli o napisanie nazw tych miejsc i nazwisk osób. Zwyciężyły Emilia Woźniak z I b i Julia Szewczyk z II b. (k)