Ania Dąbrowska Ambasadorem Lubelszczyzny

Pochodząca z Chełma znana i lubiana wokalistka Anna Dąbrowska została uhonorowana tytułem Ambasador Województwa Lubelskiego 2018. Piosenkarka promuje miasto i województwo już od kilkunastu lat.

Ania Dąbrowska to obecnie – obok posłanki, wicemarszałek sejmu Beaty Mazurek – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób wywodzących się z Chełma w Polsce. Jest artystką, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.

Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda pokryła się Platyną, co potwierdza jej niezwykły talent w tworzeniu uniwersalnych przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy. Na swoim koncie ma ponad 500 000 sprzedanych płyt. Jest także laureatką popularnych „Fryderyków”, m.in. w kategorii Album Roku Muzyka Pop w 2017 roku, a także wielu innych nagród branżowych.

W ubiegłą sobotę 2 marca, podczas uroczystej Gali w Lublinie, odebrała kolejną nagrodę, a w zasadzie tytuł. Została Ambasadorem Województwa Lubelskiego w kategorii „Osoba”, za promowanie Lubelszczyzny.

Rywalizację wygrała z pochodzącym z Lublina taternikiem, alpinistą i himalaistą Piotrem Tomalą oraz dziennikarzem i komentatorem sportowym TVP, również z Lublina, Tomaszem Jasiną. Tytuł Ani Dąbrowskiej wręczył m.in. chełmianin, Zdzisław Szwed – członek zarządu województwa lubelskiego. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here