Animacje na wakacje

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” zaprasza na bezpłatne zajęcia warsztatowo-animacyjne oraz plenerowe wydarzenia kulturalne z cyklu „Animacje na Wakacje”! Letnie zajęcia zaplanowano w tym roku także w dzielnicach Dziesiąta (przy Domu Kultury Kolejarza, ul. Kunickiego 35) oraz Hajdów-Zadębie (na placu przy poczcie, ul. Turystyczna 132). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!


Najbliższe zajęcia już w ten poniedziałek, 29 lipca, od godziny 13.00. W programie między innymi zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sportowe, a także wiele konkursów z nagrodami oraz kreatywne warsztaty bębniarskie i cyrkowe. Zajęcia będą miały miejsce przy Poczcie, przy ul. Turystycznej 132.

30 lipca, we wtorek w siedzibie Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” przy ul. Krańcowej od godziny 10.00 odbędą się kreatywne warsztaty z cyklu „Z naturą na ty”. Z przygotowanych liści, gałązek i kamieni uczestnicy ułożą roślinne mandale, które później sfotografują. Do wspólnej zabawy zaproszeni są dorośli, młodzież oraz rodzice z dziećmi.

31 lipca od godziny 10:00 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego, odbędzie się pierwsze z trzech spotkań poświęconych tajnikom sztuki abstrakcyjnej. Uczestnicy przyjrzą się obrazom m.in. Jacksona Pollocka, Wassilego Kandinskiego i Marka Rodko i sami spróbują stworzyć abstrakcyjne dzieło sztuki w technice action painting i na rozpiętym płótnie.

1 sierpnia o godzinie 11.00 Pracownie Kultury Maki przy ul. Olchowa 8 zainaugurują pierwsze z czterech spotkań warsztatowych poświęconych cyrkowi. Uczestnicy będą mieli okazję aktywnie spędzić czas, uwierzyć we własne siły i możliwości, a także poznać gry i zabawy zespołowe wzmacniające komunikację i współpracę w grupie. „Cyrkowe czwartki” będą odbywały się przez cały sierpień. (EM.K.)