Aniołek rozdał autografy i misie

Jakie jest marzenie sportowca? Czy zawodnik pije napoje energetyczne? Z tymi i wieloma innymi pytaniami uczniów musiała zmierzyć się olimpijka Małgorzata Hołub-Kowalik, nowa zawodniczka AZS UMCS Lublin, która odwiedziła w poniedziałek Szkołę Podstawową nr 52 na Felinie.


Małgorzata Hołub-Kowalik do Lublina przyjechała prostu z Torunia, gdzie w poprzedni weekend podczas 64. Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski zdobyła dwa srebrne medale! Pierwszy w biegu na 400 metrów, przegrywając jedynie z koleżanką ze sztafety reprezentacji Polski – Justyną Święty-Ersetic (sztafeta, która ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy, trenowana przez Aleksandra Matusińskiego, nazywana jest „Aniołkami Matusińskiego”), drugi w sztafecie mieszanej 4×400 metrów.

Podczas wizyty w SP nr 52 utytułowana lekkoatletka opowiedziała uczniom, kiedy rozpoczęła się jej przygoda ze sportem, jak wygląda dieta zawodnika i co jest największym marzeniem sportowca. Poruszała również ważne tematy, te dotyczące nielegalnego dopingu wśród sportowców, a także zwolnień z zajęć wychowania fizycznego.

Młodzież zadawała wiele pytań, niekoniecznie związanych ze sportem. Uczniowie byli ciekawi, czy pije napoje energetyczne, ma zwierzątko, gdzie mieszka i czy lubi czytać książki. Mistrzyni cierpliwie udzielała odpowiedzi i zachęcała młodych ludzi do uprawiania sportu.

Na koniec rozdała autografy i pamiątkowe misie. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here