Anna Król mistrzynią Polski

Anna Król (z prawej) młodzieżowa mistrzyni Polski wraz ze swoimi klubowymi koleżankami i trenerami

Ze złotem i srebrem wróciły zapaśniczki Cementu Gryf Chełm z młodzieżowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Środzie Wielkopolskiej. Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Król, a wicemistrzostwo zdobyła Maria Świeczak. Brązowy medal wywalczyła też reprezentantka LMKS Krasnystaw, Sylwia Żebrowska.

Anna Król nie miała sobie równych w kategorii wagowej do 50 kg. W pierwszej walce pokonała Agatę Walerzak z Unii Racibórz, późniejszą brązową medalistkę. 23-latka z Chełma w drugim pojedynku poradziła sobie z Pauliną Kuros z KS Bloczek Team Pelplin. W finale Król zwyciężyła radomiankę, swoją rówieśniczkę, Beatę Przepiórkę.

Inna zawodniczka Cementu Gryf Chełm, Marta Świeczak rywalizowała w kategorii wagowej do 53 kg. Mistrzostwa rozpoczęła od zwycięstwa nad Karoliną Grzegorczyk z Sokoła Lublin. W drugiej walce wygrała z Patrycją Błaszczyszyn z Iron Bulls Bielawa. W finale chełmska zapaśniczka zmierzyła się z Alicją Czyżowicz z Orła Namysłów. Niestety, podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego musiała uznać wyższość przeciwniczki.

W mistrzostwach uczestniczyła też trzecia zawodniczka Cementu Gryf, Dorota Struszewska. W kategorii wagowej do 76 kg zajęła siódme miejsce. Bliska medalu była zawodniczka Olimpijczyka Chełm, Anna Dworak. W kategorii wagowej do 68 kg zajęła piąte miejsce, przegrywając walkę o brąz z Roksaną Łosyk z UKS Iron Bulls Bielawa.

Bardzo dobrze spisała się też Sylwia Żebrowska z LMKS Krasnystaw. Podopieczna trenera Adama Swatka zdobyła brązowy medal. Rywalizację rozpoczęła od zwycięstwa nad Weroniką Balą z Granicą Gdańsk. W drugiej walce Magdalenie Głodek z KS Bloczek Team Pelplin, późniejszej wicemistrzyni Polski. W pojedynku o brąz Żebrowska pokonała Natalię Kołosz z Juniora Dzierżoniów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Slavia Ruda Śląska – 71 pkt., przed Sokołem Lublin również 71 pkt. Trzecie miejsce zajął Cement Gryf Chełm – 52 pkt. LMKS Krasnystaw zdobył 17 pkt. i uplasował się na 15. miejscu. Z kolei Olimpijczyk Chełm z 10 pkt. zajął osiemnaste miejsce. (r)

Sylwia Żebrowska, brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski z trenerem Adamem Swatkiem