Apartamenty Hampton powstaną na wjeździe do Świdnika

Po wybudowaniu Alei NSZZ „Solidarność” położone przy niej tereny w południowo-zachodniej części Świdnika – zgodnie z przewidywaniami Ratusza – stały się łakomym kąskiem dla deweloperów. Budowę pierwszego osiedla, nieopodal ronda Jana Pawła II, lubelska firma Lupina Development planuje rozpocząć już niebawem.


Kilka miesięcy temu do Urzędu Miasta Świdnik wpłynął wniosek LP PRO sp. z o.o. sp. k. o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego budowie zespołu wielorodzinnych budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi na działkach nr 237/15, 584/15, 584/18, 237/10 (obręb 0006 Kolonia Krępiec). To teren położony po północnej stronie al. Solidarności, nieopodal ronda Jana Pawła II.

Jakiś czas później w Biuletynie Informacji Publicznej UM Świdnik pojawiła się informacja, że postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, co nie umknęło uwadze naszych Czytelników.

– Czy to oznacza, że developer, który planował tę inwestycję wycofał się? – zastanawiają się świdniczanie.

Jak usłyszeliśmy w biurze Lupina Development, postępowanie zostało umorzone, bo okazało się, że wydanie decyzji środowiskowej nie będzie w tym przypadku konieczne.

– Wszystko jest więc jak najbardziej aktualne. Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji – zapewnia deweloper.

Apartamenty Hampton, bo taką nazwę nosi planowane osiedle, to 5 bloków, w prostej i nowoczesnej architekturze. Łącznie przewidziane są 183 mieszkania o różnym metrażu, z możliwością ich łączenia.

Co ciekawe, niewykluczone, że w sąsiedztwie nowo planowanego osiedla powstanie sklep sieci „Stokrotka”. Miałby on stanąć na działce na rogu al. Solidarności i al. Lotników Polskich. (w)