Apel wójta Sawy

– Drodzy Mieszkańcy, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy, aby zachować rozwagę oraz wszystkie zasady sanitarne i higieniczne w szczególności w świątecznym i poświątecznym okresie – apeluje Artur Sawa, wójt Łopiennika Górnego.

– Pomagajmy sobie i wspierajmy się w sposób rozważny oraz zatroszczmy się o naszych seniorów. Dotyczy to m.in. pomocy w codziennych czynnościach dotyczących zakupów czy załatwiania spraw urzędowych – apeluje wójt Sawa, we wpisie umieszczonym na urzędowej stronie. Urząd Gminy Łopiennik Górny, jak i jednostki organizacyjne gminy, funkcjonują z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz przyjmują interesantów w sprawach pilnych i niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom.

– W urzędzie przy wejściu została wystawiona skrzynka, do której mogą Państwo wrzucać swoje pisma. Zostanie im nadany normalny bieg. Zalecamy korzystanie z możliwości załatwiania spraw przez Internet, e-puap, drogą mailową i telefoniczną tel. 82 577 31 60 – mówi Sawa. Zachęca osoby starsze, niepełnosprawne, przewlekle chore i osoby pozostające w kwarantannie, a niemające wystarczającej opieki oraz które potrzebują pomocy w zakupach żywieniowych, farmaceutycznych itp., do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej tel. 82 577 30 14.

Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby mające trudności w dostępie do punktu szczepień mogą skorzystać z pomocy transportu gminy, transport obejmuje mieszkańców z terenu gminy Łopiennik Górny w ramach punktu szczepień NZOZ w Łopienniku Nadrzecznym. Infolinia w ramach rejestracji i obsługi dowozu przez gminę tel. 507 079 010 w dni pracujące od godz. 8.00 do 15.00. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here