Aquapark zatrudnia

Chełmski Park Wodny szuka kolejnych pracowników. Chodzi o osoby do obsługi saunarium. Obecnie w całym obiekcie pracuje ponad 90 osób, z czego 32 zatrudnia spółka, blisko 40 podmioty wykonujące usługi dla aquaparku i 20 w lokalach komercyjnych.

– Wzrasta ilość osób zatrudnionych w Chełmskim Parku Wodnym, bo zwiększa się liczba usług i atrakcji – mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. – Obecnie szukamy dwóch pracowników do saunarium. Ich zadaniem byłaby obsługa klientów i prowadzenie seansów saunowych. Mile widziane byłyby osoby np. po ukończonych studiach wychowania fizycznego lub fizjoterapeutycznych, mające na swoim koncie kursy nauki pływania, instruktora fitnessu, choć nie jest to obligatoryjny warunek.
Kandydaci powinni cieszyć się bardzo dobrym stanem zdrowia i mieć co najmniej średnie wykształcenie. Co do ukończonych studiów lub odbytych kursów to nie jest to bezwzględny wymóg, ale dodatkowy atut.
– Nowych pracowników moglibyśmy przeszkolić w zakresie aquaaerobiku, aquajogi, aquafitnesu czy też zorganizować kurs z udziałem saunomistrza – podkreśla prezes Mazurek. – Praca w parku wodnym na pewno jest ciekawa, czasem co prawda wymagająca, ale sądzę, że daje też dużo satysfakcji.
Planowane zatrudnienie nowych osób to nie pierwsze uzupełnienie kadry parku wodnego. Od czasu uruchomienia obiektu spółka zwiększała już liczbę pracowników. Nowe osoby trafiły m.in. do podbasenia i kręgielni.
Obecnie w aquaparku spółka zatrudnia 32 osoby, których praca jest związana z funkcjonowaniem obiektu. Kolejnych 40 pracuje w firmach wykonujących czynności związane z ratownictwem wodnym i utrzymaniem czystości, na zlecenie ChPWiTM. Co najmniej 20 osób pracuje w wynajmowanych przez spółkę pomieszczeniach komercyjnych, w których mieszczą się siłownia, pub, salonik fryzjersko-kosmetyczny oraz sklepik sportowy. Jak szacują władze spółki, łącznie aquapark generuje już zatrudnienie na poziomie ponad 90 osób, a niewykluczone, że liczba ta może wzrosnąć.
– Prowadzimy rozmowy w sprawie najmu ostatniej wolnej powierzchni przeznaczonej pod usługi zewnętrzne – mówi Z. Mazurek. – Niewykluczone, że zostanie ona zagospodarowana w najbliższych miesiącach. Chcemy rozwijać naszą ofertę, aby form spędzania czasu było coraz więcej. Jednym z wielu pomysłów jest chociażby zakup wodnych trampolin do kolejnej formy zajęć ruchowych. Dlatego bardzo możliwe, że zarówno wykorzystanie powierzchni komercyjnych, jak i wzrost liczby klientów związanych z rozwojem aquaparku będzie miało wpływ na dalsze zwiększanie liczby pracujących tu osób – mówi prezes miejskiej spółki.
Tymczasem osoby chętne do pracy w saunarium swoje CV mogą kierować do siedziby ChPWiTM przy ul. Okszowskiej. (ptr)