Arabeska na deskach Romy

Arabeska Classic w etiudzie tanecznej „Odrzucona”

458 młodych artystów z 37 zespołów z całej Polski walczyło o zwycięstwo w XV Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Spontan 2018. Tancerze rywalizowali w warszawskim Teatrze Roma pod czujnym okiem członków komisji konkursowej: Michała Piróga, Bartosza Figurskiego, Sonii Mirpuri i Anny Michalak-Pawłowskiej.


Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach. Wśród nich znalazł się zespół Arabeska Classic z Lublina, który zajął II miejsce w kategorii „Etiuda taneczna” za choreografię „Odrzucona”. W tej samej kategorii grupa Arabeska otrzymała wyróżnienie za choreografię „Oblicza”. W kategorii „Inne propozycje taneczne” Teatr Tańca Arabeska otrzymał wyróżnienie za choreografię dyplomową Ani Kiełczykowskiej pt. „ZaĆmienie” od jury profesjonalnego i II MIEJSCE od jury młodzieżowego konkursu. (EM.K.)

Zespół taneczny „Arabeska” działa od 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. Grodzkiej 11 pod kierunkiem p. Agnieszki Kępki. Od 20 lat skupia w swoich grupach dzieci i młodzież w oparciu o technikę tańca współczesnego, modern i jazzu. Liczy pięć grup tanecznych.