Arcybiskup poświęcił nowy ołtarz

Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, wziął udział w uroczystej mszy, podczas której poświęcił wyremontowany ołtarz główny w kościele pod wezwaniem Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

Odwiedziny metropolity lubelskiego pokryły się z obchodami święta Wniebowstąpienia Pańskiego. Arcybiskup Budzik brał udział w trzech mszach świętych, spotkał się z parafialną Radą Duszpasterską Kościoła pw. Św. Franciszka Ksawerego, odwiedził też siostry zakonne przy kościele oraz Zgromadzenie Sióstr Służebniczek w Tuligłowach. Szczególnym wydarzeniem była jednak liturgia, podczas której ksiądz abp Budzik poświęcił odnowiony ołtarz główny kościoła parafii pw. Św. Franciszka Ksawerego.

– Podczas kazania hierarcha zwrócił uwagę na to, że wniebowstąpienie nie było symbolem oddalenia się Boga od człowieka, lecz zapowiedzią jego powtórnego przyjścia i jednocześnie wezwaniem do przygotowywania się do tej chwili.

Po mszy świętej w procesji, śpiewając litanię do Serca Pana Jezusa duchowni i wierni przeszli do Ogrodu Świętego Jana Pawła II i Ogrodu Marzenia Św. Franciszka Ksawerego, gdzie poświęcone zostały specjalnie przygotowane kapliczki – opowiada Tomasz Kliszcz ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie. W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli m.in. poseł Teresa Hałas i starosta Andrzej Leńczuk. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here