Arka niepokonana

KS METRO WARSZAWA – ARKA CHEŁM 1:3 (20:25, 20:25, 25:22, 19:25)
ARKA: Mariusz Marcyniak (kapitan, środkowy) oraz Rafał Cabaj (libero), Jan Lesiuk (środkowy), Grzegorz Jacznik (rozgrywający), Patryk Szwaradzki (atakujący), Wiktor Pleta (środkowy) i Łukasz Łapszyński (przyjmujący).

Bardzo dobry początek sezonu II ligi w wykonaniu siatkarzy Arki Chełm. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonali w Warszawie tamtejsze KS Metro 3:1.

Warto dodać, że obie ekipy miały na koncie po dwa zwycięstwa. Można więc powiedzieć, że w Warszawie doszło do meczu na szycie II ligi siatkarskiej. Już pierwszy set pokazał, że gospodarzom trudno będzie wygrać. Arka świetnie weszła w spotkanie i wygrała tę część spotkania pewnie 25:20. Gdy drugi set zakończył się takim samym wynikiem, wydawało się, że podopieczni Bartłomieja Rebzy po raz trzeci z rzędu zwyciężą bez straty seta. Siatkarze KS Metro zdołali się jednak podnieść i wygrali 25:22. Czwarta partia znów przebiegała pod dyktando gości. Po kilku udanych blokach Arki warszawski zespół przegrał partię 19:25 i cały mecz 1:3. – Mamy to! Idziemy jak burza i z Warszawy wywozimy kolejne trzy punkty! – relacjonował na żywo Gabriel Wlaź, prezes Arki Chełm. Graczem meczy został wybrany Patryk Szwaradzki.

Wyniki pozostałych spotkań 3. kolejki: Camper Wyszków – Czarni Rząśnia 3:2 (25:17, 23:25, 25:23, 27:29, 15:6), Enea Kozienice – SMS Spała II 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 22:25), MOS Wola Warszawa – Lechia II Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 25:13, 23:25, 25:14), Sparta Grodzisk Mazowiecki – AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 25:22, 25:18). (kg, fot. Arka Chełm)

1. ARKA CHEŁM 3 3-0 9-1 9 247-194
2. MOS Wola Warszawa 3 3-0 9-3 8 287-222
3. Enea KKS Kozienice 3 2-1 7-4 6 257-236
4. KS Camper Wyszków 3 2-1 8-5 6 299-259
5. Centrum Augustów 3 2-1 6-4 6 219-229
6. KS Metro Warszawa 3 2-1 7-5 6 284-270
7. SMS PZPS Spała II 3 1-2 6-7 4 291-303
8. UKS Sparta 2 1-1 3-3 3 133-130