Arka poznała rywali

Siatkarze Arki/Tempo Chełm poznali swoich przeciwników, z którymi zmierzą się w półfinałowym turnieju o awans do Tauron I Ligi. Podopieczni Sławomira Czarneckiego zmierzą się z WKS Wieluń, Astrą Nowa Sól i MKS Andrychów. Niewykluczone, że od nowego sezonu pierwsza liga będzie liczyła 20 zespołów, podzielonych na dwie grupy…

A to oznaczałoby, że zwycięzcy półfinałów i drużyny, które zajmą drugie miejsca, uzyskają awans do Tauron I Ligi. – Takie rozwiązanie jest brane pod uwagę – mówi Gabriel Wlaź, prezes Arki. – Kluby, które grają w I lidze, narzekają na wysokie koszty. Jest jedna grupa, każdy gra z każdym, wyjazdy są bardzo dalekie, a przy dzisiejszych cenach transportu, wyżywienia, kluby musiałyby szykować znacznie większe budżety.

Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej mają podjąć decyzję, czy pierwsza liga na nowy sezon pozostanie w dotychczasowym kształcie, czy też zostanie podzielona na dwie grupy, po dziesięć drużyn w każdej. – Obecnie w I lidze gra 16 zespołów. Wariant podziału ligi na grupę wschodnią i zachodnią z naszego punktu widzenia byłby korzystny – uważa Gabriel Wlaź.

Arka Tempo już tydzień temu zapewniła sobie udział w półfinałowym turnieju o awans do Tauron I Ligi. Zmierzy się w nim z WKS Wieluń, Astrą Nowa Sól i MKS Andrychów. Zawody zostaną rozegrane w terminie 22-24 kwietnia. Nie wiadomo jeszcze gdzie, bo o wszystkim zdecyduje zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Władze PZPS wybiorą najlepszą ofertę. Wiem, że wszyscy uczestnicy są zainteresowani organizacją turnieju, ale decyzja nie zależy od nas. Gospodarz turnieju na swój koszt musi zapewnić wszystkim uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie – podkreśla G. Wlaź.

Siatkarze Arki/Tempo przed udziałem w turnieju półfinałowym rozegrają kontrolny mecz z pierwszoligową Avią w Świdniku. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here