Arka/Tempo gra dalej

Kolejny sukces odnotowali siatkarze Arki Tempo Chełm w Pucharze Polski. W drugiej rundzie po zaciętym i ciekawym pojedynku pokonali SMS I Spała 3:2 (24:26, 25:20, 21:25, 25:20, 15:11). W trzeciej rundzie PP chełmianie zagrają najprawdopodobniej z Volley Sieradz. Mecz 7 października.

W drużynie SMS I Spała występują reprezentanci kraju do lat 19. – Jest to młodzieżowa kadra Polski. Siatkarze są zgrupowani w Spale, tam mieszkają i trenują – opowiada Gabriel Wlaź, prezes Arki.

W meczu z bardzo silnym SMS Arka/Tempo zaprezentowała dobrą siatkówkę. – Poza nerwowym początkiem później nasza gra była coraz lepsza – mówi G. Wlaź. – Biorąc pod uwagę parametry fizyczne zawodników drużyny przeciwnej, udało się nam narzucić swój styl gry. Szkoda pierwszej partii, którą przegraliśmy nieznacznie, choć można było pokusić się o wygraną w tym secie. Dwa kolejne były zacięte, a w czwartym lepiej wytrzymaliśmy trudy spotkania. W decydującej piątej odsłonie dominowaliśmy od samego początku, nie dając rywalowi żadnych szans – dodaje prezes Wlaź.

W trzeciej rundzie Pucharu Polski siatkarze Arki/Tempo zagrają najprawdopodobniej z drugoligowym Volley Sieradz. – Tak wychodzi z pucharowej „drabinki”. Rywal może zmienić się, jeśli Polski Związek Piłki Siatkowej zarządzi losowanie. Na tym szczeblu do gry wchodzą już zespoły z I ligi.

Chełmianie zagrali w składzie: Misztal, Rejowski, Czarnecki, Gosik, Giza, Olejniczek, Piłat jako libero. Na zmiany wchodzili: Wlaź, Kociuba, Strzałkowski, Szaniawski, Wróbel, Błaszczuk, Dobrowolski. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here