Arka/Tempo gromi rywali

Trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach II ligi siatkarzy grupy szóstej odniósł zespół Arki/Tempo Chełm. W sobotni wieczór w Miejskiej Hali Sportowej podopieczni Sławomira Czarneckiego pokonali AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:12, 25:18, 28:26).

Siatkarze Arki/Tempo kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Po dwóch wygranych w Ropczycach nad Błękitnimi i u siebie z Hutnikiem Kraków, chełmscy siatkarze odprawili młodą drużynę AKS V LO Rzeszów nie tracąc żadnego seta. W pierwszej partii Arka/Tempo wręcz zdemolowała przeciwnika, ogrywając go do 12. Ostatni punkt zapewnił as serwisowy Pawła Rejowskiego. W drugiej odsłonie goście nieco wyżej ustawili poprzeczkę, ale i tak chełmianie wygrali bez problemów.

Najbardziej emocjonujący był trzeci set, w którym losy wygranej ważyły się do samego końca. Ostatecznie partia zakończyła się wygraną gospodarzy do 26. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrano Bartłomieja Misztala. Arka/Tempo zagrała w składzie: Misztal, Rejowski, Giza, Olejniczek, Czarnecki, Gosik oraz Piłat jako libero, a na zmiany wchodzili: Szaniawski, Strzałkowski, Dobrowolski, Wlaź, Błaszczuk, Wróbel.

W najbliższy weekend siatkarze Arki/Tempo rozegrają dwa mecze wyjazdowe. Pierwsze w Gorlicach z miejscowym GKPS, zaś drugie w Krakowie z Hutnikiem Wandą.

Oto wyniki pozostałych spotkań: Extrans Sędziszów Małopolski – Hutnik Wanda Kraków 3:0 (25:22, 25:22, 26:24), Karpaty Krosno – KKS Enea Kozienice 1:3 (26:28, 25:23, 19:25, 16:25), Błękitni Ropczyce – GKPS Gorlice 3:0 (25:18, 25:18, 25:23). Mecz zaległy: AKS V LO – Błękitni 0:3 (16:25, 22:25, 21:25). (r)

1. Arka/Tempo 3 9 9-0 228-165
2. Enea KKS 3 9 9-2 276-225
3. Karpaty 3 6 7-3 236-201
4. Extrans 3 6 6-3 208-188
5. Błękitni 3 6 6-3 201-193
6. MOSiR Jasło 1 3 3-0 77-60
7. Hutnik-Wanda 3 0 1-9 208-250
8. AKS V LO 3 0 0-9 175-230