Arka/Tempo obrała cel

Dwa miesiące temu dla drugoligowych siatkarzy Arki/Tempo Chełm zakończył się sezon 2020/2021. Działacze już myślą o nowych i montują mocną drużynę. Uskrzydleni sukcesami i awansem do play-off o pierwszą ligę, obierają także cel na nowy sezon. Jest nim walka o awans. Czy Arka/Tempo zdoła stworzyć na tyle mocny zespół, by znów awansować do play-offów i tym razem je wygrać?


To był dobry sezon w wykonaniu siatkarzy Arki/Tempo Chełm. Grająca w drugiej lidze, grupie szóstej drużyna najpierw sprawiła niespodziankę, zajmując czwarte miejsce w sezonie zasadniczym i awansując do play-off o I ligę. W pierwszym etapie znów pozytywnie zaskoczyła i wyeliminowała z rozgrywek faworyzowany zespół KKS Enea Kozienice. Dopiero w półfinałowym turnieju o I ligę musiała uznać wyższość rywali z Krosna i Częstochowy.

Arka/Tempo powoli przymierza się do nowego sezonu. Działacze kontraktują zawodników. Po pierwsze drużynę dalej będzie prowadził Sławomir Czarnecki. Znany i ceniony w województwie lubelskim szkoleniowiec miał olbrzymi wpływ na sukces drużyny w poprzednim sezonie.

Pierwszym zawodnikiem, którego Arka/Tempo zaprezentowała, jest pozyskany z KKS Enea Kozienice Kacper Kędra. Był on najlepszym siatkarzem kozienickiej drużyny w zakończonych niedawno rozgrywkach. Na kolejny sezon z Arką/Tempo zostaje Mateusz Szaniawski. Trudno byłoby sobie wyobrazić chełmski zespół w nowym sezonie bez czwórki: Bartłomieja Gizy, Błażeja Czarneckiego, Pawła Rejowskiego i libero Michała Piłata.

Wszyscy czterej wyrazili akces dalszej gry dla drużyny z Chełma. Działaczom Arki/Tempo udało się też pozyskać młodego, zdolnego libero Bartosza Grajpera z Czarnych Radom. Zawodnik ten został wybrany najlepszym graczem meczów o mistrzostwo Polski juniorów starszych. Grajper ma szanse na dłużej zagościć w chełmskim klubie.

To nie koniec wzmocnień. Arka/Tempo sięgnęła po najlepszego gracza MKS Jasło w poprzednim sezonie, Przemysława Czado. W ostatnich dniach klub pozyskał kolejnego utalentowanego siatkarza, Jakuba Durskiego, absolwenta SMS PZPS Spała, grającego na pozycji rozgrywającego. W ostatnim sezonie reprezentował barwy klubu Mickiewicz Kluczbork, grającego w I lidze. W drużynie zostają też Bartłomiej Misztal, Tomasz Kociuba i Adam Olejniczek.

W nowym sezonie w drużynie Arki/Tempo zabraknie natomiast Jędrzeja Gossa, który dołączył do zespołu w trakcie rozgrywek z LUK Politechnika Lublin. Nie zagra również Łukasz Perłowski, były reprezentant Polski, którego działacze chełmskiego klubu ściągnęli na baraże.

Do dyspozycji trenera Czarneckiego na stałe nie będą już doświadczony 37-letni Rafał Gosik, Paweł Dobrowolski, Kacper Strzałkowski i Gabriel Wlaź. Cała czwórka, ze względów zawodowych, zamierza grać w rezerwach Arki/Tempo, a do pierwszego zespołu dołączyć jedynie w razie potrzeby. Z kolei Wlaź zamierza poświęcić się przede wszystkim kierowaniu klubem. Jest jeszcze Kewin Błaszczuk, leczący od kilku miesięcy kontuzję. Jeśli wróci do zdrowia, dołączy do drużyny Sławomira Czarneckiego.

Działacze Arki/Tempo na nowy sezon obrali konkretny cel, a jest nim walka o awans do Tauron I liga. Rozgrywki 2021/2022 mają ruszyć z końcem września br. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here