Arka/Tempo odkrywa karty

Bartłomiej Giza

Sezon siatkarski coraz bliżej. Jak już informowaliśmy, chełmscy kibice siatkówki będą emocjonować się występami drugoligowej drużyny Arka/Tempo. Pierwszy mecz siatkarze zagrają 26 września w Ropczycach z miejscowymi Błękitnymi. Chełmskiej widowni zaprezentują się 10 października. Tego dnia o 18.00 w Miejskiej Hali Sportowej stoczą pojedynek z AKS V LO Rzeszów.

Siatkarska druga liga po wielu latach wraca do Chełma i to w zdecydowanie lepszym wydaniu. Jesienią i zimą kibice tej bardzo popularnej w naszym kraju dyscypliny sportu będą emocjonować się występami siatkarzy Arki/Tempo. Drużynę do sezonu przygotowuje znany w województwie lubelskim z gry w Avii Świdnik i prowadzenia tego zespołu Sławomir Czarnecki.

Arka/Tempo rozpoczęły prezentacje składu na sezon 2020/2021. Każdego dnia na stronie klubu na Facebooku przedstawiani są poszczególni zawodnicy. Pierwszym graczem jest środkowy Bartłomiej Giza (na zdjęciu). Mający 202 cm wzrostu i 350 cm zasięgu w ataku siatkarz w poprzednim sezonie występował na parkietach Tauron I ligi w barwach Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki, a wcześniej reprezentował KS Metro Warszawa. Giza jest wychowankiem Tempa.

W chełmskiej drużynie w nowym sezonie zagra też Bartłomiej Misztal, rozgrywający, który będzie dyrygentem i liderem zespołu. W minionym rok mający 188 cm zawodnik występował w barwach Avii Świdnik, zdobywając z nią mistrzostwo II ligi.

Na grę w Arce/Tempie zdecydował się też atakując Paweł Rejowski (197 cm i 345 cm zasięgu). Wcześniej reprezentował kluby pierwszoligowe KPS Siedlce i Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki. Grał również w Avii Świdnik. Jak mówi prezes Arki, Gabriel Wlaź, na tym siatkarzu ma spoczywać obowiązek zdobywania punktów.

Do Chełma trafił też bardzo dobry przyjmujący, Błażej Czarnecki (190 cm i 345 cm zasięgu). W poprzednich latach grał w Młodej PlusLidze w barwach Cerrad Enea Czarni Radom, a później w Lubelskim Klubie Przyjaciół Siatkówki i Avii Świdnik. Ostatni sezon spędził w Enea KKS Kozienice, gdzie był liderem zespołu.

Barwy Arki/Tempa w dalszym ciągu będzie reprezentował drugi przyjmujący, Kacper Strzałkowski (194 cm wzrostu i 345 cm zasięgu). – To znany chełmskim kibicom z występów w Tempie zawodnik. Jego mocną stroną jest silny atak i punktowa zagrywka. Na pewno podejmie walkę, by stać się podstawowym zawodnikiem drużyny i swoją grą cieszyć kibiców – podkreśla Gabriel Wlaź.

Kolejny przyjmujący, Rafał Gosik (192 cm wzrostu, 326 cm zasięgu) został kapitanem drużyny. Jest wychowankiem Avii Świdnik, grał też w duńskim Ishoj Volley, a w ostatnich dwóch sezonach był najlepszym zawodnikiem Arki. Siatkarz, widząc, że w Chełmie powstaje ciekawy projekt, postanowił pozostać w drużynie. (r)