Arka/Tempo zagra z KKS Kozienice

Po serii ośmiu wygranych z rzędu w rundzie rewanżowej, siatkarze Arki/Tempo Chełm w swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej w drugiej lidze przegrali na wyjeździe z MOSiR Jasło 1:3 (15:25, 25:23, 19:25, 25:27). Tym samym chełmianie zajęli czwarte miejsce i w play-offach o pierwszą ligę grać będą z KKS Kozienice.

Mecz w Jaśle decydował, która z drużyn w play-offach zagra z KKS Kozienice, a która z Karpatami Krosno. Arka/Tempo gdyby wygrała za trzy punkty, awansowałaby w tabeli o jedną pozycję i walkę o pierwszą ligę rozpoczęłaby od pojedynków z drużyną z Krosna. Każdy inny wynik sprawiał, że trzecie miejsce w tabeli zachowywał zespół z Jasła.

Pierwsza partia była bez historii. Gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów, powiększając swoją przewagę. Chełmianie mieli problemy przede wszystkim ze skutecznym rozegraniem ataku. W drugim secie role odwróciły się. Goście zagrali o niebo lepiej, przede wszystkim mocną zagrywką starali się odrzucić przeciwnika od siatki. I gdy wydawało się, że dość łatwo zwyciężą, ich przewaga zaczęła topnieć. Arka/Tempo prowadziła 22:17, 23:18, 24:21 i dwa kolejne punkty zdobyli gospodarze.

W decydującej o tej partii piłce chełmianie dobrze przyjęli zagrywkę, szybko rozegrali piłkę na skrzydło i skutecznym atakiem po bloku zamknęli seta. Trzecia partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry. Od wyniki 6:6 zaczęła rosnąć przewaga zespołu z Jasła, który prowadził 10:7, 14:9, 18:10 i 21:12. Zanosiło się na łatwe zwycięstwo miejscowych. W końcówce seta chełmianie zagrali znacznie lepiej i sukcesywnie odrabiali straty.

Były jednak one za duże, by pokusić się o wygraną w partii. Wyrównany przebieg miała czwarta partia. Od stanu 7:7 chełmski zespół przestał grać i jaślanie powiększali swoją przewagę 10:8, 12:10, 14:12, 18:14, 21:15. Przy wyniku 24:18 dla miejscowych rozpoczęła się szaleńcza pogoń siatkarzy Arki/Tempo. Na zagrywkę poszedł Jędrzej Goss. Miejscowi mieli spore problemy ze skutecznym przyjęciem, a potem rozegraniem ataku. Chełmska drużyna zdobyła sześć punktów z rzędu, broniąc tym samym sześć meczboli. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy.

Arka/Tempo wystąpiła w składzie: Rejowski, Misztal, Olejniczak, Giza, Czarnecki, Goss, libero Piłat. Na zmiany wchodzili: Wlaź, Kociuba, Błaszczuk, Szaniawski, Wróbel, Gosik, Dobrowolski.

Siatkarze Arki/Tempo rywalizację w play-offach rozpoczną 13 i 14 marca. W tych dniach zagrają w Kozienicach z KKS. Trzecie spotkanie i ewentualne czwarte odbędą się w Chełmie 20 i 21 marca. Ponieważ gra się do trzech wygranych meczów, gdyby zaszła potrzeba rozegrania piątego pojedynku, odbędzie się on w Kozienicach 24 marca.

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki: Karpaty Krosno – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:19, 25:19, 25:21), KKS Kozienice – Sparta Kraków 3:0 (25:15, 25:19, 25:11), Extrans Sędziszów Małopolski – GKPS Gorlice 3:0 (25:18, 25:20, 25:16), Hutnik/Wanda Kraków – Błękitni Ropczyce 1:3 (25:16, 20:25, 19:25, 21:25). (r)

1. KKS Kozienice 18 44 49-18 1571-1363
2. Karpaty Krosno 18 43 46-18 1505-1327
3. MKS MOSiR Jasło 18 42 47-22 1626-1452
4. ARKA/TEMPO CHEŁM 18 37 43-22 1482-1325
5. Extrans Sędziszów Młp. 18 31 34-30 1485-1403
6. Hutnik/Wanda Kraków 18 26 33-36 1528-1546
7. Błękitni Ropczyce 18 19 27-41 1489-1587
8. AKS V LO Rzeszów 18 11 18-45 1330-1507