Arka/Tempo ze zwycięstwem w Rzeszowie

Drugoligowi siatkarze Arki/Tempo Chełm udanie zakończyli 2020 rok. W ostatnim tegorocznym meczu pokonali na wyjeździe AKS V LO Rzeszów 3:1. Po rozegraniu dwunastu kolejek chełmianie plasują się na wysokim czwartym miejscu z szansami na play-off o awans do pierwszej ligi.

Arka/Tempo Chełm w Rzeszowie zmierzyła się z jedną z najsłabszych drużyn w II lidze, AKS V LO. Pierwszego seta niespodziewanie do 21 wygrali gospodarze. W drużynie z Chełma trochę szwankowało przyjęcie zagrywki, ale też nie było dokładności w ataku. W kolejnych setach siatkarzy Arki/Tempo poprawili odbiór zagrywki oraz grę w obronie. Rywale nie mieli już za wiele do powiedzenia. Wyniki poszczególnych partii mówią same za siebie. Zespół z Chełma w każdym z setów zwyciężał dość gładko. Ostatecznie wygrał mecz 3:1 (21:25, 25:14, 25:15, 25:18).

To była dwunastka kolejka spotkań w II lidze. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć meczów. Patrząc na tabelę, Arka/Tempo swój cel minimum na bieżący sezon, czyli utrzymanie się w drugoligowej stawce, można powiedzieć, już zrealizowała. Teraz chełmscy siatkarze walczą o to, by pozostać co najmniej na czwartym miejscu, które daje prawo gry w play-off o awans do pierwszej ligi.

Wszystko wskazuje na to, że o tę pozycję chełmianie będą rywalizować z zawodnikami Extransu Sędziszów Małopolski. Po świąteczno-noworocznej przerwie siatkarze Arki/Tempo Chełm do rywalizacji w lidze wrócą 9 stycznia. Tego dnia w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie zmierzą się z ostatnią w tabeli drużyną GKPS Gorlice.

Oto wyniki pozostałych spotkań 12. kolejki: Hutnik Wanda Kraków – Extrans Sędziszów Małopolski 2:3 (30:28, 22:25, 21:25, 25:19, 6:15), KKS Kozienice – Karpaty Krosno 2:3 (25:21, 18:25, 25:15, 23:25, 9:15), Sparta Kraków – MOSiR Jasło 1:3 (25:19, 17:25, 15:25, 21:25), GKPS Gorlice – Błękitni Ropczyce 3:1 (18:25, 25:23, 25:20, 25:21).

1. MKS MOSiR Jasło 12 32 33-11 1046-906
2. Karpaty Krosno 12 29 32-9 981-857
3. KKS Kozienice 12 29 33-13 1070-939
4. ARKA/TEMPO 12 23 27-16 971-862
5. Extrans Sędziszów Młp. 12 22 24-19 995-926
6. Hutnik Wanda Kraków 12 16 21-15 995-1028
7. Błękitni Ropczyce 12 13 19-27 1016-1065
8. Sparta Kraków 12 8 13-30 874-1009