Arka wykonała zadanie

CAMPER WYSZKÓW – ARKA/TEMPO CHEŁM 0:3 (19:25, 13:25, 22:25)

ARKA/TEMPO: Brożyniak, Krikun, Czarnecki, Kędra, Sterna, Wacek na libero Cabaj. Na zmiany wchodzili: Misztal, Czado, Szaniawski, Kufel, Giza, Durski, Błaszczuk.

– Wyszków to trudny teren, ten zespół grał jeszcze niedawno w I lidze, ma dobrego trenera, byłego rozgrywającego z ekstraklasy, Sławomira Gerymskiego i wygrać tam do zera nie jest łatwo – mówi Gabriel Wlaź, prezes Arki/Tempo Chełm. – Pojechaliśmy tam po zwycięstwo w trzech setach. Cieszymy się, że cel został zrealizowany.

W zaległym meczu II ligi grupy drugiej siatkarze Arki/Tempo Chełm nie dali żadnych szans drużynie Camper Wyszków. O bezdyskusyjnej wygranej przesądziła świetna zagrywka. – Liderem naszej drużyny był Błażej Czarnecki, który zdobywał wiele punktów zagrywką, ale był też bardzo skuteczny w ataku – podkreśla Gabriel Wlaź.

Siatkarze z Chełma dominowali w zasadzie od początku meczu. – W każdym z setów mieliśmy kilkupunktową przewagę – zaznacza trener Arki, Sławomir Czarnecki. – Byliśmy świetnie dysponowani w polu zagrywki, odrzucając przeciwnika od siatki. Aż 14 pkt. zdobyliśmy po asach serwisowych, a kolejne 9 skuteczną grą w bloku. Co prawda w trzeciej partii rywal doprowadził do remisu i nawet wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, ale szybko wróciliśmy do swojej gry i rozstrzygnęliśmy seta na własną korzyść – twierdzi szkoleniowiec chełmskich siatkarzy.

Arka wróciła na drugie miejsce w tabeli. Ma jednak mecz więcej od swojego najgroźniejszego rywala, Sparty Grodzisk Mazowiecki. – Nie wszystko teraz od nas zależy. Musimy wygrać pozostałe cztery mecze, najlepiej bez straty seta – uważa trener Czarnecki.

Prezes Wlaź liczy na to, że Sparta jeszcze się potknie. – Jeśli przeciwnik rozegra swój zaległy mecz i wygra 3:0, będzie lepszy od nas o jednego seta. Gra jednak z MOS Wola Warszawa i KKS Kozienice, z którymi może nie wygrać do zera. Końcówka liga jest naprawdę emocjonująca i walka będzie do ostatniego meczu – uważa G. Wlaź.

Inne mecze zaległe: BAS Białystok – Metro Warszawa 3:0, Lotnik Łęczyca – BAS 0:3. (d)