Arka z pucharem prezesa

Akra Chełm zwyciężyła w pierwszym turnieju o puchar prezesa Chełmskiego Klubu Sportowego Arka.


W ostatni weekend w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbył się pierwszy w historii turniej siatkarski o puchar prezesa Chełmskiego Klubu Sportowego. Poza gospodarzami do zmagań przystąpiły zespoły: NLO SMS PZPS Spała, PSG KPS Siedlce i Extrans Sędziszów. Rywalizację rozpoczęto od razu od półfinałów. Jako pierwsi na parkiet wyszli siatkarze Arki i NLO SMS Spała. Mecz był bardzo emocjonujący.

Zawodnicy ChKS przegrali dwa pierwsze sety, ale podnieśli się, doprowadzili do tie-breaku, w którym potwierdzili swoją wyższość nad zespołem gości i wygrali 3:2. W drugim półfinale PSG KPS Siedlce zwyciężył z Extrans Sędziszów 3:1. W niedzielę w meczu o trzecie miejsce Extrans Sędziszów pokonał NLO Spała 3:2.

W wielkim finale siatkarze Arki zagrali kapitalnie i pewnie 3:0 pokonali PSG KPS Siedlce. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Grzegorz Jacznik. A już 1 października rusza II liga siatkarska. Arka podejmie w Chełmie AZS UWM Olsztyn. Początek meczu o 17.00. Kadra ChKS Arka Chełm przedstawia się następująco: Grzegorz Jacznik (rozgrywający), Jaromir Orlicz (rozgrywający), Jakub Szydlik (atakujący), Patryk Szwaradzki (atakujący), Jakub Peszko (przyjmujący), Jan Lesiuk (przyjmujący), Kacper Kędra (przyjmujący), Łukasz Łapszyński (przyjmujący), Bartłomiej Giza (środkowy), Mariusz Marcyniak (środkowy), Mateusz Kowalski (środkowy), Rafał Cabaj (libero).Trenerem zespołu jest Bartłomiej Rebzda. (kg)