Arka zgodnie z planem

Bardzo dobrze nowy sezon w II lidze siatkarzy rozpoczęła Arka Chełm. Podopieczni nowego trenera, Bartłomieja Rebzdy, rozbili rywali z Olsztyna nie tracąc seta.

W weekend zostały zainaugurowane rozgrywki II ligi siatkówki mężczyzn. Rywalizacja w sezonie zasadniczym odbywa się w czterech grupach, w każdej gra po 12 zespołów. Do turnieju półfinałowego o grę w Tauron I Liga z każdej z grup awans uzyskają drużyny z pierwszych i drugich miejsc, czyli w sumie osiem ekip. Po zakończonej pierwszej fazie rozgrywek zostaną rozegrane dwa turnieje. Po dwie najlepsze drużyny z nich zagra w turnieju finałowym. Zwycięzca i zespół z drugiej pozycji awansują klasę wyżej.

Arka Chełm gra, podobnie jak przed rokiem, w drugiej grupie, w której występują również: MOS Wola Warszawa, Camper Wyszków, Enea KKS Kozienice, KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki, KS Metro Warszawa, SMS PZPS Spała II, UKS Sparta, UKS Trójka, AZS UWM Olsztyn, Centrum Augustów i LKS Czarni Rząśnia.

W ubiegłą sobotę 1 bm. w Miejskiej Hali Sportowej siatkarze Arki podejmowali AZS UWM Olsztyn. Spotkanie oglądał prezydent Chełma, Jakub Banaszek, który przed kilkoma miesiącami podjął decyzję o powołaniu miejskiej spółki sportowej – Chełmski Klub Sportowy, w skład którego wchodzi również Arka. Zespół z Chełma jest faworytem swojej grupy. Jego cel jest jasny – awans do Tauron I Ligi. Arka dwukrotnie próbowała, ale za każdym razem rywale byli lepsi. Rok temu chełmski zespół dostał się do baraży, jednak odpadł na etapie półfinałów. W ostatnim sezonie wystąpił w turnieju finałowym, jednak nie dał rady drużynom z Białegostoku i Nowej Soli.

W swoim pierwszym w obecnym sezonie występie Arka zagrała dobre spotkanie i zasłużenie zwyciężyła, nie tracąc seta. Siatkarze z Chełma zdominowali rywala już w I partii wygranej do 15. W drugim secie goście nieco się postawili, do końca walczyli o wygraną, ale w decydujących o losach odsłony piłkach górę wzięły nieco wyższe umiejętności zawoników gospodarzy. ostatecznie ulegli 21:25. Trzeci set to popis gry podopiecznych Bartłomieja Rebzdy, którzy rozbili rywala 25:15 i całe spotkanie wygrali 3:0. Za tydzień w Miejskiej Hali Sportowej arcyciekawe spotkanie ze Spartą Grodzisk Mazowiecki, z którą w poprzednim sezonie chełmska drużyna wygrała u siebie 3:2, a na wyjeździe uległa 1:3. Mecz odbędzie się w sobotę 8 bm. o godz. 18.00.

Wyniki 1. kolejki: ARKA CHEŁM – AZS UWM OLSZTYN 3:0 (25:16, 25:21, 25:15), MOS WOLA WARSZAWA – LKS CZARNI RZĄŚNIA 3:0 (25:17, 25:10, 25:17), ENEA KKS KOZIENICE – UKS TRÓJA MIĘDZYRZEC PODLASKI 3:0 (25:20, 25:20, 25:16), KS CAMPER WYSZKÓW – UKS CENTRUM AUGUSTÓW 3:0 (25:13, 25:16, 25:20). Pozostałe spotkania zakończyły się po zamknięciu tego wydania Nowego Tygodnia. (kg)