Arsenał u mieszkańca gminy Rudnik

W poniedziałek krasnostawscy policjanci przeszukali dom 69-latka z gminy Rudnik. Okazało się, że mężczyzna trzymał na posesji amunicję i elementy broni. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W poniedziałek (15 lipca) policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce ustalili, że 69-letni mieszkaniec gminy Rudnik trzyma w swoim domu broń palną.- Po przeszukaniu jego mieszkania okazało się, że mężczyzna posiadał na posesji pokaźny arsenał – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Podczas akcji z udziałem psa tropiącego, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kielichy granatów czarnoprochowych, granat moździerzowy, łuski artyleryjskie różnego kalibru, amunicję i łuski do broni długiej i krótkiej, amunicję myśliwską, pociski zapalające i smugowe, a także elementy broni palnej.

– Broń została zabezpieczona, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie trwają ustalenia, w jaki sposób 69-latek stał się posiadaczem nielegalnego arsenału. Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Wasilewski. (kg)